informacja prasowa

 

Przyszłość zakupów samochodów używanych

Aplikacja SKPQ to usługa, która otwiera nowe perspektywy w zakupach samochodów. Teraz możemy dokładnie sprawdzić pojazd bez potrzeby obecności na miejscu. To znaczący krok w kierunku bezpieczniejszych, bardziej świadomych i efektywnych zakupów samochodów.

SKPQ stanowi wszechstronne narzędzie, które może być również wykorzystywane, aby pomóc użytkownikom w monitorowaniu i zarządzaniu pojazdami oraz dokumentowaniu ich historii.


Główne funkcje aplikacji SKPQ

1. Inspekcje na odległość

Kupujący mogą upoważnić właściciela samochodu do przeprowadzenia inspekcji na miejscu. Po jej zakończeniu raport wraz ze zdjęciami i historią pojazdu jest dostępny dla kupującego.

2. Dokładne oględziny

Aplikacja SKPQ umożliwia dokładne inspekcje pojazdów z ponad 150 punktami poddawanymi dokładnym oględzinom. To gwarantuje kompleksową analizę stanu pojazdu zgodnie z wysokimi standardami branży.

3. Bezpieczeństwo i pewność

Kupujący uzyskują dokładne informacje o stanie pojazdu, co pomaga w uniknięciu potencjalnych ukrytych problemów i ułatwia podejmowanie pewnych decyzji opartych o transparentne informacje.

4. Bez limitu upoważnionych osób i aut poddawanych inspekcji

Nie ma ograniczeń co do ilości osób upoważnionych do przeprowadzania inspekcji. To pozwala na niezależność i elastyczność w zakupach. Brak limitu aut, których inspekcję zleci Użytkownik SKPQ pozwala na wnikliwy przegląd interesujących aut.

5. Archiwum dokumentacji

Kupujący mogą przechowywać rachunki, faktury i dokumenty związane z pojazdem, co ułatwia prowadzenie szczegółowej historii pojazdu.


Dodatkowe zastosowanie aplikacji SKPQ

1. Okresowe oględziny stanu auta

Aplikacja SKPQ może być wykorzystywana do regularnych inspekcji pojazdów, takich jak samochody służbowe, samochody wynajmowane lub floty aut.

Bieżąca inspekcja flot pojazdów może być narzędziem do efektywnego zarządzania informacją oraz monitorowania stanu pojazdów w trakcie eksploatacji.

2. Inspekcje po zdarzeniach drogowych

Po wypadkach drogowych, stłuczkach czy kolizjach, użytkownicy mogą korzystać z aplikacji SKPQ, aby dokładnie udokumentować wszelkie uszkodzenia pojazdu i chronić swoje interesy zanim auto trafi do warsztatu celem oględzin i wyceny napraw.

3. Wizyty w warsztacie Mechanika

Jeśli pojazd trafia do warsztatu mechanicznego, poproś mechanika aby wykorzystał SKPQ do dokumentowania uszkodzeń, przeprowadzania inspekcji oraz przygotowania wyceny niezbędnych napraw Twojego auta. Kiedy to zrobi otrzymasz natychmiast pełną informację wraz z raportem foto dokumentacji.

4. Archiwum dokumentacji pojazdu

Aplikacja SKPQ pozwala na przechowywanie wszystkich rachunków, faktur, dokumentów związanych z naprawami i modyfikacjami pojazdu, co jest przydatne do prowadzenia szczegółowej historii pojazdu.

Użytkownicy mogą tworzyć pełne archiwa foto dokumentacji pojazdów, co ma znaczenie zarówno dla prywatnych właścicieli, jak i firmowych flot.

5. Sprzedaż pojazdu

Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji SKPQ, aby stworzyć dokładny raport inspekcji pojazdu przed jego sprzedażą. To może pomóc w lepszej wycenie i przekonaniu potencjalnych kupców o transparentności transakcji.


Tytuł:

Kupuj auto jak ekspert

Nowa era zakupu samochodów używanych

Innowacyjna aplikacja umożliwiająca wykonanie dokumentacji z inspekcji i oględzin pojazdu

Technologiczna firma car QUALITY sp. z o.o., wydawca i administrator platformy carQ.pl służącej do weryfikacji danych i historii pojazdów, uruchomiła nowy produkt – aplikację SKPQ.pl

Aplikacja SKPQ rewolucjonizuje sposób, w jaki przeprowadzamy inspekcje i oględziny pojazdów. Dzięki niej każdy, bez względu na stopień zaawansowania wiedzy motoryzacyjnej, może dokładnie sprawdzić stan pojazdu. Ta innowacyjna aplikacja jest idealna zarówno dla profesjonalistów, jak i indywidualnych użytkowników pojazdów.

Narzędzie służy do wykonania pełnej dokumentacji z inspekcji pojazdu według scenariuszy oględzin opracowanych przez branżowych specjalistów.

Innowacyjny model usługi Szybkiej Kontroli Pojazdu, umożliwia wykonanie inspekcji pojazdu samodzielnie lub upoważnienie dowolnej osoby na odległość – np. właściciela auta.

SKPQ wygeneruje link dostępu dla dowolnej osoby upoważnionej przez Użytkownika usługi, aby ta mogła przygotować raport z inspekcji auta w miejscu jego postoju.

SKPQ krok po kroku prowadzi przez cały proces inspekcji zgodnie z jednym z kilku gotowych scenariuszy oględzin.

Niezwłocznie po zakończeniu inspekcji użytkownik SKPQ otrzyma:
– zdjęcia aktualnego stanu pojazdu,
– raport z danymi pojazdu + informację o historii jego szkód,
– dostęp do archiwum dokumentacji wykonywanej chronologicznie w przeszłości.

Korzystanie z SKPQ nie wymaga specjalistycznego sprzętu, kamer rejestrujących czy aparatów cyfrowych.

Aplikacja SKPQ została zrealizowana w technologii PWA (Progressive Web App), co oznacza, że działa jak tradycyjna aplikacja, ale nie wymaga instalacji na smartfonie i nie zajmuje jego pamięci.

SKPQ wykorzystuje zaawansowane algorytmy do przetwarzania ogromnych zbiorów danych. Dzięki temu, użytkownicy wraz z raportem fotodokumentacji otrzymują zweryfikowane wieloźródłowo dane dotyczące konkretnego egzemplarza. Funkcjonalności dostępne w SKPQ wspierają proces wyboru pojazdów na sprzedaż. Przejrzysty raport zwiększa wygodę oceny, ale także skraca czas potrzebny na znalezienie wymarzonego samochodu.

Wystarczy smartfon z aparatem i dostępem do Internetu.

Dokumentacja fotograficzna przechowywana jest w bezpiecznym archiwum konta użytkownika i można ją wyeksportować, pobierać lub synchronizować z dowolnym systemem zewnętrznym (API).

SKPQ jest prosta w obsłudze i oferuje różne scenariusze inspekcji:

od „Szybkiej Inspekcji” po „Pełną Inspekcję„.

Szybka Inspekcja – Kontrola na wyciągnięcie ręki

Szybka Inspekcja to idealne rozwiązanie do regularnego monitorowania stanu pojazdów służbowych, samochodów z wypożyczalni czy udokumentowania drobnych zdarzeń drogowych jak na przykład stłuczka, przytarcie, uszkodzenie.

Wykorzystana przez warsztaty, umożliwia mechanikom udokumentowanie stanu pojazdu i potrzebnych napraw, oraz przekazanie tej informacji klientowi.

Pełna Inspekcja – wnikliwe i szczegółowe oględziny pod okiem eksperta

Pełna Inspekcja to rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dokładnego raportu stanu pojazdu. Obejmuje ponad 150 punktów kontrolnych. Dzięki SKPQ każda osoba, nawet bez specjalistycznej wiedzy, jest w stanie przeprowadzić kompleksową inspekcję i przygotować szczegółowy raport.

Archiwum dokumentacji – cenny zasób w momencie sprzedaży

SKPQ umożliwia tworzenie archiwum, dzięki któremu użytkownik dokumentuje historię stanu pojazdów, uszkodzenia, naprawy i przeglądy serwisowe.

Archiwum dokumentacji z napraw i modyfikacji pojazdu podnosi jego wartość na rynku wtórnym.

Bez limitów – Otwarte możliwości dla wszystkich użytkowników

SKPQ nie nakłada ograniczeń w ilości osób uprawnionych do wykonywania inspekcji.

Główni użytkownicy aplikacji mogą upoważniać dowolną liczbę osób do sprawdzenia pojazdów, co jest szczególnie przydatne przy zakupie auta na odległość. Raport z inspekcji, zawierający zdjęcia i szczegółowe informacje, jest natychmiast dostępny dla głównego użytkownika SKPQ.

Archiwizacja i dostępność raportów

Każda przeprowadzona inspekcja jest dokumentowana raportem w formacie PDF, tworząc kompleksowe archiwum dla każdego pojazdu. Użytkownicy mają możliwość wysyłania raportów bezpośrednio z aplikacji oraz eksportowania pełnej dokumentacji pojazdu w jednym pliku.

SKPQ to nie tylko narzędzie, ale partner w zarządzaniu stanem pojazdu, zapewniający rzetelność informacji. Dostępna dla każdego, zmienia reguły gry w świecie motoryzacji.


O Aplikacji SKPQ

SKPQ to innowacyjna aplikacja umożliwiająca niezależne przeprowadzanie inspekcji pojazdów na odległość. Została stworzona przez specjalistów branży motoryzacyjnej, aby pomóc kupującym w dokładnym sprawdzeniu stanu pojazdów i prowadzeniu szczegółowej historii. To narzędzie, które przewyższa tradycyjne metody zakupu samochodów.

Dla szczegółowych informacji odwiedź: https://skpq.pl/

Kontakt dla Mediów

Aby uzyskać więcej informacji i przetestować SKPQ, prosimy o kontakt:

Tomasz Rogalski /CEO
tomasz.rogalski@carq.pl
+48 513 089 369

car QUALITY Sp. z o.o.
ul. Szeroka 21 lok. 2, 87-100 Toruń

Do pobrania: